Aktuality

13.8.2022 – Finále ligy Kroměříž

V Kroměříži proběhlo čtvrté a poslední kolo 1. ligy oddílových družstev reflexních luků a kladkové ligy. Úspěchem je zejména výsledek družstva kladkových luků, které skončilo v kvalifikaci na třetím místě a eliminaci na čtvrtém a obhájilo tak celkové třetí místo.

25.6.2022 – 1. ročník Memoriálu Karla Sedláčka

Na počest zesnulého zakladatele klubu jsme uspořádali 1. ročník vzpomínkového závodu,  Memoriálu Karla Sedláčka, a založili tak novou brněnskou tradici. Závod přišla pozdravit i Karlova dcera a popřála nám dobré výsledky. Její přání nepřišlo vniveč, vím alespoň o jednom, velmi hodnotném, osobním rekordu v divizi kladkový luk, který byl na závodě překonán.

18.6.2022 – Brigáda na střelnici v Komárově

Členové klubu připravili střelnici na nadcházející Memoriál Karla Sedláčka. V rámci přípravy byla obnovena převážná část terčovnic a uklizen prostor střelnice. Po ukončení práce jsme si ugrilovali skvělé maso dodané naším členem a kamarádem Kubou Habáskem. Musím říct, že Kuba to s masem opravdu umí 😉 .

11.6.2022 – Dětský den

Náš klub ve spolupráci z městem Brno – Jih, zajišťoval ke dni dětí 11.6.2022 v Komárově lukostřelbu, kterou si vyzkoušelo 200 dětí.

18.5.2019 – Netradiční závod Patriotu Brno

Patriot Brno pořádal závod nejen pro začátečníky. K vítězství nestačilo jen dobŕe střílet, bylo třeba i „umět matematiku“ a znát něco z historie. Děkujeme přírodě, že nám pro tento závod poskytla krásné počasí, Kačence Vrchovecké za nápad a realizaci závodu a taky všem závodníkům, kteří se zúčastnili.

6-7.9.2018 Čechy pod Kosířem – Mistrovství České republiky v terénní lukostřelbě

Poslední velký závod outdoorové sezóny přinesl Patriotu další úspěch. Michal Sivák završil svůj „střbrný rok“ ziskem další stříbrné medaile. Po vynikajícćh úspěších v terčové lize a terčovém mistrovství republiky přiváží stříbro i z terénu. K úspěchu blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci oddílu.

15.9.2018 Brno – Akademické mistrovství České republiky v terčové lukostřelbě

Pořádal náš oddíl na své střelnici v Komárově. Počasí lukosřelbě přálo a nálada byla výborná. Ředitel závodu, Karel Pejčoch, odvedl perfektní práci a řídil závod hladce přes všechna úskalí. To byl první úspěch Patriotu. Ten druhý přidal patriot Tomáš Raška, který se v dresu VUT Brno stal, spolu s Karlem Neuwirthem, týmovým mistrem republiky. Blahopřejeme oběma.

8.9.2018 Brno – Soběšická terénní

Patriot Michal Sivák si do Soběšic zašel odstřílet kvalifikační závod, který potřeboval pro účast na nadcházejícím mistrovství České republiky v terénní lukostřelbě. A když už tam byl, tak to vyhrál. Blahopřejeme a přejeme ať mu forma vydrží.

1.9.2018 Cheb – Finále terčové ligy oddílových družstev

Týden po mistrovstcí republiky se konal další vrchol terčové sezóny, finále  ligy. Díky družstvu kladkových lukú jsme i toto finále opouštěli s medailemi v kapsách. Michal Sivák a Zdeněk Mejzlík zvítězili v Chebu (1. foto) a pro družstvo, ve kterém jsou dále Jakub Habásko a Pavel Kučera, tak získali celkově druhé místo (2. foto). Za pozornost stojíi i finálové skóre 230 bodů z 240 možných  což je jen dva body za českým rekordem (3. foto). Družstvo reflexních luků letos sice medaile nezískalo, ale potvrdilo svoji pozici v první lize.

24-26.8.2018 Znojmo – MČR v terčové lukostřelbě

Mistrovství republiky jsme neopouštěli s prázdnou. Družstvo kladkových luků ve složení Michal Sivák, Pavel Pěnčík (posila z TJ Sokol Vlkoš) a Zdeněk Mejzlík vybojovalo stříbrné medaile. Ostatní sice nepřijeli s medailí, ale bojovali čestně a statečně. Zejména je třeba vyzdvihnout 9. místo Karla Sedláčka v kvalifikaci divize reflexních luků v kategorii muži. Vzhledem ke konkurenci v této kategorii je to úctyhodný výkon.

Předchozí roky